1 јуни (починале): Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: Папа Грегориј → Папа Григориј
[проверена преработка][проверена преработка]
(дополнување)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Папа Грегориј → Папа Григориј)
|-
|valign="top" align="right"|[[1846]] 
|[[Папа ГрегоријГригориј XVI|Грегориј XVI]] — [[римски папа]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1946]]