Разлика помеѓу преработките на „Танел Кангерт“

Нема измена во големината ,  пред 3 месеци
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: = Друмски → = друмски, = Возач → = возач
Ознака: Изворно уредување 2017
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: = Друмски → = друмски, = Возач → = возач)
| weight = 65 кг
| currentteam = {{ct|EFD}}
| discipline = Друмскидрумски велосипедизам
| role = Возачвозач
| ridertype = Специјалист за искачување
| amateurteams = {{ct|ALM|2007}} ''(стажант)''