Разлика помеѓу преработките на „Бергондо“

Додадени 10 бајти ,  пред 1 месец
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: км² → км<sup>2</sup>
с (→‎top: clean up, replaced: е општина → — општина using AWB)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: км² → км<sup>2</sup>)
footnotes = |
}}
'''Бергондо''' — [[општина]] во [[Шпанија]] во покраината [[Ла Коруња (покраина)|Ла Коруња]] на автономната заедница [[Галиција (Шпанија)|Галиција]]. Има површина од 32.85 км²<sup>2</sup>, и население од 6,413 жители (2004) и густина на население од 195.22 km2.
 
{{Општини во А Коруња}}