Монтефредане: Разлика помеѓу преработките

Додадени 47 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Стилска исправка, replaced: ''' е општина → ''' — општина, провинцијата → [[покраини во Италиј
с (Bot: Migrating 26 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q55059 (translate me))
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: ''' е општина → ''' — општина, провинцијата → [[покраини во Италиј)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Монтефредане''' е [[Општини во Италија|општина]] во [[Провинциипокраини во Италија|провинцијатапокраината]] [[Авелино (провинцијапокраина)|Авелино]], од регионот [[Кампанија]], [[Италија]].
 
{{Авелино (провинцијапокраина)}}
{{Кампанија-гео-никулец}}