Монтефредане

Монтефреданеопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 31 декември 2017 година било 2,239 жители. [1]

Замокот Монтефредане

НаводиУреди

  1. Dato Istat - Резидентно население од 31-12-2017 година (привремена бројка).

[[Категорија:Географски никулци за Кампанија