Сергеј Биков

Сергеј Биков (руски: Сергей Владимирович Быков, роден на 26 февруари 1983 во Архангелска област) — руски кошаркар кој во моментот настапува за екипата на КК ЦСКА Москва на позиција плејмејкер.

Сергеј Биков
Сергей Владимирович Быков
Позицијаплејмејкер
Висинам
Тежинакг
ЛигаРКЛ
Евролига
ЕкипаКК ЦСКА Москва
Роденфевруари 26 1983 (1983-02-26) (38 г.)
Новодвинск, СССР
НационалностРусин
Проф. кариера2000–
Репрезентација