Отвори го главното мени

Самуилова Крепост (село)

село во Петричко, Пиринска Македонија


Самуилова Крепост
Карта
Општина: Општина Петрич
Население: 0
Поштенски број: -
Повикувачки број: -
Надморска височина: -
Географска широчина: -
Географска должина: -
Веб страница: Нема

Самуилова Крепост (бугарски: Самуилова крепост) — село во Општина Петрич. Денес местото останало без ниеден жител.

Географиja и местоположбаУреди

ИсториjaУреди

ЕкономијаУреди

ДемографијаУреди

Општествени институцииУреди

Администрација и политикаУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди