Рикардо Монтеро

Рикардо Монтеро (роден на 6 март 1986 година) — костарикански фудбалски судија.

Рикардо Монтеро
Роден 6 март 1986[1]
Костарика
Домашна
Години Лига Улога
Примера Дивисион фудбалски судија
Меѓународна
Години Лига Улога
2011– ФИФА фудбалски судија

Монтеро станал судија во ФИФА во 2011 година[2] и на 29 март 2018 година, ФИФА објавила дека ќе суди на некои натпревари на Светското првенство во 2018 година[3].

НаводиУреди

  1. Ricardo MONTERO at FIFA
  2. Costa Rica Referees FIFA
  3. „List of Match Officials at 2018 FIFA World Cup“ (PDF). fifa.com. 29 March 2018. Посетено на 31 March 2018.