Добредојде! Nuvola apps kuickshow.png

Здраво, Ultra hacker, и добредојде на Википедија! Благодариме за Вашите придонеси. Се надеваме дека Ви се допадна местото и одлучивте да останете. Еве некои страници кои можат да Ви бидат од помош:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето и во тоа што сте википедијанец! Ве молам потпишувајте ги вашите пораки на страниците за разговор користејќи четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако ви треба помош, видете Портал/Помош, слободно обратете ми се мене, или поставете го прашањето на оваа страница и ставете {{помош}} пред прашањето. Повторно, добредојде! --Kiril Simeonovski (разговор) 21:32, 13 октомври 2008 (UTC)

За кандитурата за администраторУреди

Здраво, Ultra hacker. Мило ми е што покажуваш голем ентузијазам кон овој наш проект и што ја популаризираш Википедија IRL. Сепак, сметам дека треба своеволно да се откажеш од твојата кандитатура за администратор. Имено, за да ти дадеме малку поголема уредувачка одговорност на овој проект, најпрвин треба да се докажеш во уредувањето. Ти препорачувам да се запознаеш малку повеќе со заедницата и да стекнеш солидно искуство пред да се кандитираш пак за админ. За било каква помош, слободно обрати ми се, ќе ми претставува задоволство да ти помогнам. Поздрав, Brainmachinewtf? 21:23, 14 октомври 2008 (UTC)

Одговор: За кандитурата за администраторУреди

Значи се откажав од кандидатурата, но кога добро ќе се усовршам на Википедија, повторно ќе се кандидирам. Фала за известувањето.