Добре дојде!

Здраво, Teona Mladenovska, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде! -Виолетова (разговор) 18:25, 19 октомври 2016 (CEST)

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global surveyУреди

  1. This survey is primarily meant to get feedback on the Wikimedia Foundation's current work, not long-term strategy.
  2. Legal stuff: No purchase necessary. Must be the age of majority to participate. Sponsored by the Wikimedia Foundation located at 149 New Montgomery, San Francisco, CA, USA, 94105. Ends January 31, 2017. Void where prohibited. Click here for contest rules.

Наводи употребени во поракатаУреди

За пораката на англиски јазикУреди

Теона, ова не е за тебе. Побарано е да учествуваш во анкета, но пишува дека е за полноленти. Веројатно дека си била активна дента, па ти ја оставиле пораката. Поздрав - Виолетова (разговор) 17:07, 27 јануари 2017 (CET)

Наградени сте!Уреди

  Награда за трудољубивост
Како охрабрување за понатамошно уредување. Само напред! Макс(разговор) 20:36, 12 февруари 2017 (CET)

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia surveyУреди

(Sorry to write in English)

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global surveyУреди

WMF Surveys, 20:20, 29 март 2018 (CEST)

Reminder: Share your feedback in this Wikimedia surveyУреди

WMF Surveys, 03:19, 13 април 2018 (CEST)

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia surveyУреди

WMF Surveys, 02:28, 20 април 2018 (CEST)