Добре дојде!

Здраво, NadyBarbieGirl, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде!--Ehrlich91 (разговор) 09:21, 6 март 2019 (CET)

Точки по годинитеУреди

Здраво NadyBarbieGirl ќе ве замолам да не ставате точка по годината (пример: 2019.), тоа не е според правописот на македонскиот јазик. Може да почнете со бришење на точките, што вие сте ги ставиле, на статијата Слаткаристика. Поздрав - Виолетова (разговор) 21:23, 20 март 2019 (CET)