Добре дојде!

Здраво, MarioPuovik6, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде! Инокентиј (разговор)19:16, 29 јануари 2015 (CET)Одговори[одговори]

Вики камп Македонија 2015 уреди

Здраво Марио, ти си нашиот учесник на Вики кампот 2015, како победник на наградното уредување Викимедија СИЕ Пролет 2015. Програмата ќе ја најдеш на овој линк. Поздрав - Виолетова (разговор) 19:13, 28 јули 2015 (CEST)Одговори[одговори]