Добре дојде!

Здраво, Makempire, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде! Поздрав, погледни: Помош:Како да почнам нова статија и Помош:Како да уредам страница.--brest 08:50, 19 октомври 2007 (UTC)

Здраво!Уреди

Ај и официјално здраво! :))))) Мило ми е што мк.вики доби уште еден активен уредувач! Го преместив разговорот од статијата за црните дупки тука. Дали постојат wiki-едитори? Не знам, искрено... Мислам, а скоро сум сигурен дека не... Јас сета работа на Википедија ја праам пешки :)))). Малку е бирократски у почетокот, ама ќе се привикнеш. Прочитај ги страниците за помош - може да налеташ на нешто корисно. Ако имаш потреба, слободно прашај - ќе се потрудам да ти одговорам, ако знам :))))) --Филип што бе? 13:26, 23 октомври 2007 (СЕВ)

Фала! --Makempire 11:37, 23 октомври 2007 (UTC)

Вики едиториУреди

Погледни ја статијата en:Wikipedia:AutoWikiBrowser, можеби ќе помогне.--brest 12:10, 23 октомври 2007 (UTC)

Делува интересно. Ќе го тестирам.. Се за поквалитетна Wikipedia на македонски. --Makempire 21:33, 23 октомври 2007 (UTC)