Добре дојде!

Здраво, Filipmkd1, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде! --Kolega2357-Bot (разговор) 03:27, 11 декември 2012 (CET)Одговори

Ангел Дарк

уреди

Филип, ако си во можност, постави инфокутија и за Дарк, чинам дека нема. Позз.--Вик Ретлхед (разговор) 20:01, 11 јануари 2013 (CET)Одговори

Во ред, ќе ја внесам инфокутијата и таму. Се надевам дека не кршам некое правило со пишување на статија од оваа област. Само да информирам дека оваа, не е креирана од мене.Filipmkd1 (разговор) 21:23, 11 јануари 2013 (CET)Одговори
Не, никако, штом има вакви статии и на другите јазици, зошто да нема и на нашата Вики. Новите страници ќе ги погледам и ќе поправам ако има некои грешки. Се гледаме.--Вик Ретлхед (разговор) 21:33, 11 јануари 2013 (CET)Одговори

Конкурс за фотографија

уреди

Здраво Филип, дали ќе сакаш да пишеш свое мислење (ти се чини корисно или не) околу конкурсот за фотографија на споменици во Македонија. На селска чешма ја отворив темата - линк. Поздрав --Виолетова (разговор) 15:43, 2 август 2013 (CEST)Одговори