Добре дојдовте!

Здраво, Портали, и добре дојдовте на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, погледајте ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата разговорна страница, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојдовте! --Kiril Simeonovski (разговор) 18:00, 12 мај 2011 (CEST)

ДобредојдеУреди

Здраво. Најпрво сакам да Ви посакам топло добредојде на Википедија на македонски јазик. Забележав некои од Вашите уредувања и мислам дека се одлични, па така порталот за „Аврил Лавињ“ којшто моментно го уредувате напредува во вистинска насока. Сепак, доколку имате потреба од помош во врска со уредувањето на одделни содржини слободно може да ме прашате мене или некој друг поискусен корисник. Конкретно, јас сум повеќе навлезен во уредувањето на порталите, па можам да Ви помогнам доколку имате потреба, додека во врска со уредувањето на статии поврзани со „Аврил Лавињ“ најтрудољубив корисник е корисникот Бла, бла, бла, кој би можел да Ве снабди со соодветните содржини за порталот. Поздрав и успешно уредување.--Kiril Simeonovski (разговор) 18:35, 12 мај 2011 (CEST)

Покана за Вики средбаУреди

      Здраво, Портали!
Сакам да Ве известам дека на 7 јуни 2011, во Скопје ќе се одржи Вики средба, па по тој повод Ве поканувам доколку сте во можност да присуствувате. Целта како и на секоја Вики средба е дружење и запознавање на корисниците кои постојано соработуваат уредувајќи на Википедија, како и дискутирање на теми поврзани и неповрзани со Википедија. Повеќе информации за средбата може да добиете на соодветната страница.

      Поздрав и успешна работа!

--Kiril Simeonovski (разговор) 03:29, 4 јуни 2011 (CEST)

Јубилејна статијаУреди

Здраво. Откако веќе го ндминавме бројот од 50.000 статии, мислам дека би било добро да воведеме јубилејна статија, која ќе го означи трудот вложен кон надминување на одреден број на статии. Вашето учество е добредојдено во дискусијата на страницата за идеи, каде што е изнесен предлогот. Поздрав.--Kiril Simeonovski (разговор) 22:40, 2 октомври 2011 (CEST)