Оризари (Белград, Албанија)

село во Белградско, Албанија

Оризари или Орјана (албански: Orizaj) село во Албанија. Селото се наоѓа во областа Белград и општината Отлак[1].

Оризари
Област Албанија
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

ГеографијаУреди

ИсторијаУреди

ДемографијаУреди

КултураУреди

ЛичностиУреди

ПоврзаноУреди

НаводиУреди

  1. „Qarku komuna“. Shoqata e Komunave të Shqipërisë. Архивирано од изворникот на 3 September 2011. Посетено на 8 May 2011.

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди