ОУ „11 Октомври“ - Центар

„11 Октомври“основно училиште во Пролет, општина Центар.[1]

11 Октомври

Место
Општина: Општина Центар
Нас. место: Пролет
Местоположба
Основни информации
Контактни информации

Познати личности кои учеле во ова училиште

уреди

Познати личности кои предавале во ова училиште

уреди

Наводи

уреди
  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)