ОУ „Вера Циривири Трена“ - Карпош

„Вера Циривири Трена“основно училиште во Карпош, Општина Карпош.[1].

„ОУ „Вера Циривири Трена““

Место
Општина: Карпош
Нас. место: Карпош
Адреса: „Руѓер Бошковиќ“, број 9
Основни информации
Директор: Снежана Караш
Настава на: македонски
Контактни информации
Мреж. место veraciriviritrena.edu.mk/

Учество на натпревариУреди

  • XXVI-от Регионален натпревар по математика
  • Кенгур 2008
  • 49-та смотра на млади техничари и природници „Освојуваме нови знаења“

Освоени наградиУреди

  • 49-та смотра на млади техничари и природници „Освојуваме нови знаења“:
    • Бојан Таневски 1во место/
    • Иван Трајков 4то место
  • Учество на Општинските хорски смотри 2011:
    • 1 место.
  • Учество на градските хорски смотри 2011:
    • 1 место.
  • Учество на државните хорски смотри 2011:
    • 1 место (98 бода).

Познати личности кои учеле во ова училиштеУреди

Познати личности кои предавале во ова училиштеУреди

НаводиУреди

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)