Монтемилето

Монтемилетоопштина во покраината Авелино од регионот Кампанија, Италија. Населението на 30 ноември 2017 година било 5,288 жители. [1]

НаводиУреди

  1. Dato Istat - Резидентно население од 30-11-2017 година (привремена бројка).

[[Категорија:Географски никулци за Кампанија