Михаил Николаевич Кузнецов (кануист)

Михаил Николаевич Кузнецов (руски: Михаил Николаевич Кузнецов) (роден 14 мај 1985 во Нижни Тагил) е руски слалом-кајакар којшто се натпреварува од доцните 2000-ти. Тој освои бронзен медал во дисциплината Ц-2 на ЛОИ 2008 во Пекинг.

Олимписки медали
Натпревари на диви води мажи
Бронза 2008 Пекинг

НаводиУреди