Милорад Ангелов

глумец

Милорад Ангеловмакедонски театарски, филмски и телевизиски глумец.

Милорад Ангелов
Роден 19 октомври 1977
Штип
Националност Македонец
Познат по улогите во:
Цимери
Македонски народни приказни
Преспав
Занимање глумец

Филмографија уреди

Година Филм Улога
2014 Приказни од животот ТВ-серија
2014 Најдолгите три секунди ТВ-филм
2015 Цимери ТВ-серија Светлозар
2017 Македомски народни приказни ТВ-серија
2017 Среќа во вреќа ТВ-серија
2018 Година на мајмунот ТВ-филм Репортер
2019 Преспав ТВ-серија Извршителот

Надворешни врски уреди