Мануел Štrlek (роден на 1 декември 1988) е хрватскиот ракометен играч за PGE Vive Келце и за хрватската репрезентација.[1]

Manuel Štrlek
Лични податоци
Роден(а) 1 декември 1988 (1988-12-01) (34 г.)
Zagreb, Croatia
Националност Croatian
Спорт Ракомет
Висина 1.81 m
Позиција Left wing
Клупски податоци
Тековен клуб PGE Vive Kielce
Број 17

Тој беше именуван како all-star за 2010 година и 2016 година ЕХФ Европското машко ракометно првенство.

Награди Уреди

Клуб Уреди

  • Dukat Премиер Лигата: 2006-07, 2007-08, 2008-09, 2009-10, 2010-11, 2011-12
  • Хрватскиот Куп: 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012
Келце
  • Полски Ekstraklasa: 2012-13, 2013-14, 2014-15, 2015-16
  • Полско првенство: 2013, 2014, 2015, 2016
  • ЕХФ Лигата на Шампионите: 2015-16

Поединечните Уреди

  • Хрватски ракометар на годината: 2016 година

Наводи Уреди