Коктел за четворица (ТВ-филм)

„Коктел за четворица “ - македонски телевизиски филм од 1970 година. Го режирал Димитрие Османли, а автор на сценариото е Томе Арсовски.

„Коктел за четворица“
РежисерДимитрие Османли
СценаристТоме Арсовски
Главни улогиКиро Ќортошев
Вукосава Донева
Ацо Јовановски
Снежана Стамеска
Жанркомедија
МузикаАлександар Џамбазов
ДистрибутерТелевизија Скопје
Премиера1970
ДржаваМакедонија Македонија
Јазикмакедонски

УлогиУреди

Глумец Улога
Киро Ќортошев
Вукосава Донева
Ацо Јовановски
Снежана Стамеска

Надворешни врскиУреди