Категорија:Геокодови

Главната статија за оваа категорија е Геокодирање.

Геокод е географски код што служи за идентификација на определена точка на површината на земјата.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 3 поткатегории од вкупно 3.

Д

I

N