Игор Тасевски

фудбалер

Игор Тасевски (Скопје, 19 август 1981) — македонски фудбалски голман.

Игор Тасевски
Лични податоци


* Настапи (Голови)

КариераУреди

Својата кариера има брането ФК Македонија Ѓ.П., Работнички, но најчесто таа сезона бранеше за ФК Металург како отстапен играч од Работнички. Сега е член на ФК Вардар.