Жак Ив Кусто (француски: Jacques-Yves Cousteau, 11 јуни 1910 - 25 јуни 1997)[1] француски океанограф, научник, еколог и истражувач.

Жак Кусто

НаводиУреди

  1. „Cousteau Society“. Архивирано од изворникот на 2009-01-25. Посетено на 2010-06-12.

Надворешни врскиУреди