Жак Кусто

(Пренасочено од Жак Ив Кусто)

Жак Ив Кусто (француски: Jacques-Yves Cousteau, 11 јуни 1910 - 25 јуни 1997)[1] француски океанограф, научник, еколог и истражувач.

Жак Кусто

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди