Добрешт (романски: Dobreşti) — општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 1.844 жители.

Добрешт
општина
Држава Романија
ОкругАрџеш
Население (2002)[1]1.844
Часовен појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

НаводиУреди