Денис Годеас (роден на 27 јули 1975 во Кормонс) — италијански професионален фудбалер кој игра за Венеција на позиција напаѓач.

Денис Годеас
Denis Godeas
Лични податоци
Роден на 27 јули 1975(1975-07-27)(48 г.)
Роден во Кормонс, Италија
Висина &100000000000001880000001,88 м
Позиција Напаѓач
Клупски податоци
Сегашен клуб Венеција
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1991–1994 Триестина 9 (1)
1994-1998 Удинезе 1 (0)
1995–1996Сора (позајмен) 31 (2)
1996-1997Прато (позајмен) 32 (7)
1997-1998Кремонезе (позајмен) 24 (5)
1998 Ливорно 11 (1)
1999 Триестина 10 (7)
1999 Де Графшап 0 (0)
2000 Тревизо (позајмен) 9 (0)
2000-2002 Месина 65 (24)
2002-2003 Комо 12 (1)
2003Бари (позајмен) 12 (1)
2003-2005 Триестина 107 (34)
2006 Палермо 15 (3)
2006-2007 Кјево 5 (0)
2007Мантова (позајмен) 19 (6)
2007-2009 Мантова 41 (3)
2009-2012 Триестина 100 (28)
2012- Венеција 13 (4)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари, според податок од 6 јануари 2011
‡ Настапи и голови за репрезентација, според податок од 17 ноември 2010

Надворешни врски

уреди