Владислав Игнатјев

руски фудбалер

Владислав Игнатјев (руски: Владислав Вячеславович Игнатьев, р. 20 јануари 1987 во Набережние Челни) — руски фудбалер кој во моментот настапува за екипата на ФК Локомотив Москва.

Владислав Игнатјев
Лични податоци
Полно име Владислав Вјачеславович Игнатјев
Роден на 20 јануари 1987(1987-01-20)(37 г.)
Роден во Набережние Челни, Русија
Висина 1.80
Позиција среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб ФК Локомотив Москва
Број 18
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2004-2005 ФК Нефтехимик Нижнекамск 39 (6)
2006-2008 ФК КАМАЗ Набережние Челни 78 (9)
2009 ФК Крилја Советов 26 (1)
2010- 2012 ФК Локомотив Москва 17 (3)
2010ФК Кубањ Краснодар (п) 13 (1)
2012- ФК Краснодар 0 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари, според податок од 22 јули 2012

Професионалната кариера ја започнал во 2004 година како играч на ФК Нефтехимик Нижнекамск. Во сезоната 2009/2010 настапувал за ФК Крилја Советов и Локомотив од Москва, од каде бил даден на позајмица на ФК Кубањ Краснодар.