Бобан Василески

Василески Бобанмакедонски музичар и гитарист. Роден е на 12 октомври 1985 во Скопје и член е на групите Нон-Стоп [1] и Санаториум.

Бобан Василески

НаводиУреди

  1. Гитаристот Бобан Василески најдобар на интернет-натпревар[мртва врска]; преземено од Нова Македонија (четврток 11.11.2010)

Надворешни врскиУреди