Ајкендорф (Залцланд)

Ајкендорф (германски: Eickendorf) — село и поранешна општина во округот Залцланд, во Саксонија-Анхалт, Германија. Од јануари 2008 е дел од општината Берделанд.

Грб
Ајкендорф

Поврзано уреди

51°57′00″N 11°40′01″E / 51.950° СГШ; 11.667° ИГД / 51.950; 11.667