Гросмилинген (германски: Großmühlingen) — село и поранешна општина во округот Залцланд, во Саксонија-Анхалт, Германија. Од јануари 2008 е дел од општината Берделанд.

Црквата во Гросмилинген
Грб

Поврзано уреди

    Координати: 51°57′00″ N; 11°42′00″ E / 51.950° СГШ; 11.700° ИГД / 51.950; 11.700