Арбана Пашоли (р. 19 април 1981 во Дебар) — е македонска пратеничка во Собранието на Македонија од страна на ДУИ.[1] Нејзините активности како пратеничка во Собранието на РСМ се однесуваат во членување во повеќе комисии и тоа: комисија за култура, комисија за надворешна политика, комисија за еднакви можности на жените и мажите и други активности.

Арбана Пашоли
Пратеник на Собранието на Македонија во:
(2020 - )   
Лични податоци
Роден(а) Арбана Пашоли
19 април 1981.(1981-04-19)(42 г.)
Дебар, СФРЈ СФР Југославија
Државјанство Македонија
Националност Албанка
Партија ДУИ

Животопис уреди

Дипломирала на Институт за психологија во Скопје.

Член е на ДУИ.

  1. „Арбана Пашоли“. https://www.sobranie.mk/demokratska-unija-za-integracija-20-ns_article-arbana-pasholi-20.nspx. Надворешна врска во |work= (help)