Јана Николовска

Јана Николовска (12 септември 1979, Скопје) – македонска алпска скијачка. Се натпреварувала во велеслалом за жени на Зимските олимписки игри 1998.[1]

Јана Николовска
Лични податоци
Националностмакедонска
Роден(а)12 септември 1979 (1979-09-12) (43 г.)
Скопје, Македонија
Спорт
Спорталпско скијање

НаводиУреди

  1. „Jana Nikolovska Olympic Results“. Архивирано од изворникот на 18 април 2020. Посетено на 31 март 2018.