Чое Синг-вао

велосипедист

Чое Синг-вао (корејски: Choi Seung-woo; р. 19 декември 1989) — јужнокорејски велодромски велосипедист. Настапил на екипната потера за националниот состав на Летните олимписки игри 2012.[1]

Чое Синг-вао
Лични податоци
Цело имеЧое Синг-вао
Роден19 декември 1989(1989-12-19)(34 г.)
 Јужна Кореја
Податоци за клубот

Наводи

уреди
  1. „Seung Woo Choi“. Летни олимписки игри 2012. Архивирано од изворникот на 2013-04-28. Посетено на 17 септември 2012.

Надворешни врски

уреди