Човекот во црно

„Човекот во црно“ - македонски краткометражен филм од 1970 година. Го режирал Бранко Ставрев.

„Човекот во црно“
РежисерБранко Ставрев
Главни улогиДушко Костовски
Илија Милчин
Жанрдрама
МузикаАндреј Бељан
КинематографијаМишо Самоиловски
МонтажаВангел Лаки Цемчев
Премиера1970
ДржаваМакедонија Македонија
Јазикмакедонски

УлогиУреди

Глумец Улога
Душко Костовски
Илија Милчин

Надворешни врскиУреди