Часови (филм)

Часови (англиски: The Hours) е американски филм, во режија на Стивен Далдри. Главните улоги ги толкуваат: Никол Кидман, Џулиен Мур и Мерил Стрип. Филмот е снимен според животот и делата на Вирџинија Вулф.

СодржинаУреди

Во филмот се прикажуваат три паралелни приказни за животот на една жена во различни временски периоди.[1]

НаводиУреди

  1. Антена, број 845, 5.9.2014, стр. 18.