Црква „Св. Архангел Михаил“ - Јаргулица

црква во селото Јаргулица

Црква „Св. Архангел Михаил“ — црква која се наоѓа во Јаргулица, Општина Радовиш.

Архангел Михаил
македонска православна црква
Епархија Брегалничка
Архијерејско намесништво Радовишко
Парохија Подарешка
Местоположба

Карта

Место Јаргулица
Општина Радовиш
Држава Македонија
Општи податоци
Покровител Св. Архангел Михаил
Архитектонски опис

Галерија

уреди

Надворешни врски

уреди