Хокеј на трева на Летните олимписки игри 2004

Хокеј на трева на Летните олимписки игри 2004 — официјален хокејарски турнир на Олимписките игри. Турнирот се одржал во Атина, Грција и тоа во машка и во женска конкуренција.

МажиУреди

Настан Злато Сребро Бронза
Мажи   Австралија (AUS)   Холандија (NED)   Германија (GER)

ЖениУреди

Настан Злато Сребро Бронза
Жени   Германија (GER)   Холандија (NED)   Аргентина (ARG)

ПоврзаноУреди

Надворешни врскиУреди