Фонтиверос е општина која се наоѓа во провинција Авила, во автономната покраина Кастилја и Леон.

Фонтиверос

Знаме

Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна областКастилја и Леон
ПровинцијаАвила
ОпштинаФонтиверос
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CEST (UTC+2)