Фенг Лиминг (роден 17 септември 1986 во Кина) е кинески слалом-кајакар кој се натпреварува од 2000-те. Тој беше елиминиран во полуфиналето на дисциплината кајак К-1 на Летните олимписки игри 2008 во Пекинг.

НаводиУреди