Разлика помеѓу преработките на „Сценографија“

Додадени 20 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: lt:Scenografija
с (с)
с (Бот Додава: lt:Scenografija)
==Референци==
{{reflist}}
[[Категорија:Театар]]
 
[[ar:سينوغرافيا]]
[[bg:Сценография]]
[[hr:Scenografija]]
[[it:Scenografia]]
[[lt:Scenografija]]
[[nl:Scenografie]]
[[no:Scenografi]]
[[nn:Scenografi]]
[[no:Scenografi]]
[[pl:Scenografia]]
[[pt:Cenografia]]
[[sv:Scenografi]]
[[uk:Сценографія]]
 
[[Категорија:Театар]]
5.830

уредувања