Разлика помеѓу преработките на „Разговор со корисник:Подпоручикъ“

да прашам
с (→‎Повели гласај: нова секција)
(да прашам)
 
На страницата за разговор на статијата [[Македонско-одрински доброволен корпус]] се одвива гласање за името на статијата. Повелете гласајте. [[User:Boyan|Boyan]] <small>([[User talk:Boyan|разговор]])</small> 16:41, 13 март 2009 (UTC)
 
== Подпоручиците ==
 
А кои, господине, беа подпоручниците? Врховистите кои сакаа да влегуват во Макдонските градови и села со бел коњ?
 
''Превод'': А кои, господине, бяха подпоручиците? Върховистите, кои искаха да влизат в Македонските градове и села с бял кон?--[[User:Кукушанец|Кукушанец]] <small>([[User talk:Кукушанец|разговор]])</small> 14:36, 14 март 2009 (UTC)
97

уредувања