Григориј VII Цариградски: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 1 месец
с
с (→‎Надворешни врски: Правописна исправка, replaced: воруже → вооруже)
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Грегориј XII Цариградски, Патријарх}}
[[Категорија:Вселенски патријарси]]
[[Категорија:Дејци на грчкатаГрчката вооружена пропаганда во Македонија]]