Синагога Бет Нисим: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Замена со македонска предлошка, replaced: Infobox religious building → Инфокутија Верски објект
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Замена со македонска предлошка, replaced: Infobox religious building → Инфокутија Верски објект)
 
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Инфокутија Верски објект
{{Infobox religious building
|building_name=Синагога Бет Нисим<br />
|image=
'''Синагогата Бет Нисим''' ([[турски јазик|турски]]:''Bet Nisim Sinagogu'') е [[синагога|еврејски храм]] кој се наоѓа во [[Истанбул]], [[Турција]]. Била изградена околу [[1840]] година .
 
{{Шаблон:Синагога никулец}}
 
[[Категорија:Синагоги во Истанбул|Б]]