Црква „Св. 40 Маченици“ - Смилковци: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Додадена ставка за да овозможи внос на Википодатоци. Ќе биде отстранета., replaced: |водство= → |водство= МПЦ - ОА
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Наводи: Македонска ознака за основно подредување, replaced: DEFAULTSORT → ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ)
с (→‎top: Додадена ставка за да овозможи внос на Википодатоци. Ќе биде отстранета., replaced: |водство= → |водство= МПЦ - ОА)
|рушење=
|запалена=
|водство= МПЦ - ОА
|мрежно место=
|архитектонски тип=