Јас Методи Патче од Охрида: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 10 месеци
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: = Македонски → = македонски, ''' ― → ''' —
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{italictitle}} → {{закосен наслов}})
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: = Македонски → = македонски, ''' ― → ''' —)
| album =
| EP =
| language = [[Македонскимакедонски јазик|Македонскимакедонски]]
| written =
| published =
| next_year =
}}
'''„''Јас Методи Патче од Охрида''“''' [[македонски народни песни|македонска народна песна]]. Песната е посветена на [[охрид]]скиот [[МРО|револуционер]] [[Методија Патчев]]. Песната има [[Ајдутство|ајдутски]] карактер.
 
==Текст==