Валон Бехрами: Разлика помеѓу преработките

Додадени 184 бајти ,  пред 9 месеци
Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
с (→‎Враќање во Џенова: Македонско име на предлошка, replaced: cite press release → наведена изјава за печат)
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
===Сион===
На 2 јули 2019, по 16 години играње во странство Бехрами се вратил во Швајцарија каде потпишал договор со екипата на [[ФК Сион|Сион]].<ref>{{Наведена мрежна страница|url=https://www.tuttoudinese.it/notizie/ufficiale-behrami-saluta-l-italia-e-va-al-sion-69250|title=UFFICIALE: Behrami saluta l'Italia e va al Sion|website=Tutto Udinese|language=it|accessdate=2019-07-02|archive-date=2019-07-02|archive-url=https://web.archive.org/web/20190702171731/https://www.tuttoudinese.it/notizie/ufficiale-behrami-saluta-l-italia-e-va-al-sion-69250|url-status=dead}}</ref>
 
===Враќање во Џенова===
29.743

уредувања