Табела на чинови во Руското царство: Разлика помеѓу преработките

Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: се до → сè до)
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
== Надворешни врски ==
* [http://akunin.ru/istoria/tabel/ табела на чинови (на руски)]
* [httphttps://web.archive.org/web/20041127111422/http://home.comcast.net/~markconrad/Ranks.html Табела на чинови през руската историја (на англиски)]
 
[[Категорија:Руска Империја]]
33.910

уредувања